دبیرخانه هیات امناء استان کرمان

از خداحافظ رفیق دیرین تا نمایش اتحاد- بازتاب تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در رسانه‌های جهان

۲۱ دی ۱۳۹۵ | ۲۱:۵۷ کد : ۱۱۵۷۵ اخبار واحد
تعداد بازدید:۴۹۳
از خداحافظ رفیق دیرین تا نمایش اتحاد- بازتاب تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در رسانه‌های جهان

رسانه‌های جهانی به‌طور گسترده به پوشش مراسم تشییع پیکر رئیس‌جمهوری اسبق کشورمان پرداختند.

به گزارش روابط عمومی واحد کرمان به نقل از خبرگزاری آنا، رسانه‌های منطقه و جهان هم‌زمان با تشییع پیکر رئیس‌جمهوری اسبق ایران، اقدام به پوشش لحظه‌ای این رویداد کردند. در این مراسم، اقشار مختلف مردم، مسئولان و شخصیت‌های برجسته نظام حضور داشتند.

الجزیره: همه از شخصیت هاشمی می‌گفتند

وب‌سایت شبکه الجزیره در گزارشی با بیان اینکه هزاران ایرانی در مراسم تشییع پیکر حجت‌الاسلام والمسلمین رفسنجانی شرکت کردند، نوشت: «آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب در دانشگاه تهران نماز میت را بر پیکر رفسنجانی قرائت کرد و سپس مراسم تشییع او با حضور تعداد زیادی از مسئولان، شخصیت‌ها و مردم ایران برگزار شد. مردم پیکر رفسنجانی را برای دفن در حرم امام خمینی (ره) تشییع کردند

عبدالقادر فائز، مدیر دفتر الجزیره در تهران گفت که امروز همه مردم، مسئولان و رسانه‌ها از شخصیت بزرگ این مرد می‌گفتند.

روسیاالیوم: خداحافظ رفیق دیرین

خبرگزاری روسیاالیوم گزارش کرد: «تلویزیون ایران در پوشش زنده مراسم تشییع رفسنجانی طیف گسترده‌ای از مردم را به تصویر کشید که در خیابان‌های اطراف دانشگاه تهران تجمع کرده بودند. آیت‌الله خامنه‌ای نماز میت را بر پیکر حجت‌الاسلام رفسنجانی اقامه کرد و سپس پیکرش برای دفن به مرقد مطهر امام خمینی (ره) منتقل شد

یکی از زنان پوستری در دست داشت که روی آن نوشته شده «خداحافظ رفیق دیرین

وب‌سایت شبکه العربیه نیز با انتشار تصاویر مربوط به مراسم تشییع پیکر هاشمی رفسنجانی، به‌طور جزئی اقدام به انتشار خبر این مراسم کرد.

رویترز: نمایشی از اتحاد

خبرگزاری رویترز در پوشش خبری این مراسم نوشت: «ده‌ها هزار نفر از مردم در نمایشی از اتحاد با تجمع در مرکز شهر تهران برای تشیع پیکر اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس‌جمهوری اسبق ایران شرکت کردند

این خبرگزاری در گزارش خود با ارائه خلاصه‌ای از سوابق سیاسی هاشمی رفسنجانی، به تشریح نفوذ وی در انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به‌عنوان جانشین امام خمینی (ره) پرداخت.

همچنین این گزارش با بیان حضور فعالان سیاسی سرشناس از جناح‌های مختلف سیاسی در ایران به برگزاری نماز میت از سوی رهبر معظم انقلاب بر پیکر هاشمی رفسنجانی پرداخته است.

گاردین: تصاویر هاشمی روی دست

وب‌سایت گاردین نیز در پوشش این مراسم نوشته است: «صدها هزار نفر از سوگواران در خیابان‌های تهران، در مراسم تشییع یکی از مسئولان ارشد ایران، اکبرهاشمی رفسنجانی که در سن 82 سالگی درگذشت، شرکت کردند

این وب‌سایت نوشته است که در این مراسم علاوه بر حضور تندروهایی که سابقا مخالف هاشمی بودند، شمار زیادی افراد با در دست داشتن تصاویر هاشمی رفسنجانی راهپیمایی کردند.

بنا بر گزارش این وب سایت، زندگی هاشمی رفسنجانی بازتابی از تاریخ مدرن ایران است. او به عنوان دست راست آیت‌الله خمینی فعایت می‌کرد و در اواخر جنگ با عراق به‌عنوان فرمانده نیروهای نظامی ایران انتخاب شد.

 


نظر شما :